Přejít k hlavnímu obsahu webu
Úvod » Videa na YouTube

Společnost dataPartner představuje a popisuje některé nabízené produkty a služby také pomocí video prezentací, které umisťuje na internetový portál YouTube.

Představení softwarového produktu RTX

RTX je rozšíření OS Windows o reálný čas, celosvětově používané pro nejnáročnější časově kritické aplikace.

Programátoři aplikací, které jsou citlivé na přesnou časovou obsluhu, by rádi využili možnosti, které přináší použití Windows, ale vyžadují vývojové a exekutivní prostředí s rysy tradičního RTOS: vysoký výkon, spolehlivost a determinismus. Výběr se mnohdy dotýká problémů dvou množin požadavků na řešení – napojení sofistikovaného GUI a volitelné konektivity na bázi Windows a druhé množiny – koprocesor nebo karta DSP, podporující časově kritická zpracování. Technologie RTX rozšiřuje Windows o takové rysy, které umožňují odklon od návrhů řešení s koprocesory k centrálnímu softwarovému řešení. Uživatelským přínosem této metody je redukce ceny systému, zvýšení výkonu a průmyslové robustnosti takto doplněného operačního systému.

 

RTX at a Glance

Stručné představení produktu RTX, od společnosti IntervalZero.

RTX Artchitecture Overwiew

Video o RTX a jeho schopnosti transformovat Windows do operačního systému reálného času.

Platform Vision

Video o Platformě RTX RTOS operačního systému reálného času. Kompletní přehled Platformy RTX RTOS. Zajímavé příklady jejího využití pro vysoce výkonné a časově velmi přesné systémy.

Model rulety pro demonstraci řídicí úlohy v pevném reálném čase s využitím Windows+RTX

Novinkou na našem stánku 2.09 v Pavilonu V na veletrhu AMPER 2017 byl funkční model úlohy řízení procesu v reálném čase, pomocí programu napsaném v MS Windows. Jedná se o praktickou ukázku transformace Windows na operační systém reálného času (RTOS). Je tak lehce možné, že v jednom počítači s obyčejným HW běží například vedle spuštěného programu Explorer řídicí úloha, která umí hodit kuličku rulety tak, že padne na rotujícím kole vždy do předem určeného čísla.

Využití RTX ve společnosti Eaton European Innovation Center

Společnost dataPartner s.r.o. pořádala odborný seminář na téma
Platforma RTX RTOS – vysoce výkonné, spolehlivé a přesné REAL-TIME aplikace s Windows.
Tento seminář se konal 22. března 2017 v rámci oficiálního programu AMPER 2017 v Brně.
Hostem semináře byl Ing. Pavel Kučera, Ph.D. – vývojový pracovník z EATON EUROPEAN INNOVATION CENTER, který uvedl příklad úspěšného nasazení RTX v praxi.

RTX a Sipro

Video o využití RTX italským výrobcem strojů Sipro.